KONST / Litografier / Litografi 13978016
nr 1397 8016
Lowell Nesbitt
(1933-1993), USA
Litografi, Oldenburgs Studio (Ghost edition). Signerad, numrerad 9/19. Bladets mått: 100x127 cm, oramat löst blad
Lowell Nesbitt, amerikansk bildkonstnär född 1933, död 1993.
Utrop:
700 kr
Såld:
100 kr
måndag 17 maj 2021
kl 20:04:37
12/5 21:28:31
Lowell Nesbitt
Läs mer om Lowell Nesbitt